1. Polski Unpub – prototypy, autorzy, wydawcy (audio, cz. 2/3)

W tym odcinku (tu jest odcinek 1/3) skupię się na tym, co w Unpubie jest najważniejsze, czyli na prototypach. Na pierwszy rzut pójdą gry, które na pewno zostaną wydane lub walczą/powalczą o to na platformie Wspieram.to.

W sali, w której nagrywałem było sporo ludzi, stąd ten gwar i niezbyt dobra jakość nagrania. Wybaczcie, ale jak zwykle warto się trochę pomęczyć dla poznania ciekawych informacji o nadchodzących tytułach.


SAMSUNG CSC

Studium w szmaragdzie” – druga, poprawiona wersja gry A Study in Emerald Martina Wallace’a. Polską wersję gry wyda wydawnictwo Phalanx. O grze rozmawiam z przedstawicielem wydawnictwa, Michałem Ozonem.

Nie zdążyłem porozmawiać z Michałem na temat widocznej poniżej gry Battles: The Knights (dawniej Teutons), ale nadrobię to przy najbliższej okazji.

SAMSUNG CSC


SAMSUNG CSC

Alien artifacts” („Artefakty obcych„) – gra zostanie wydana na targi w Essen przez wydawnictwo Trefl. Na jej temat rozmawiam z Marcinem Ropką, który wspólnie z  Violą Kijowską tworzy „Grupę MV”, odpowiedzialną za powstanie gry.


SAMSUNG CSC

Odbudowa Warszawy 1945 – 1980„. O tym tytule na pewno już czytaliście na naszym blogu. Ja miałem przyjemność porozmawiać na temat gry z Michałem Sieńko z Fabryki Gier Historycznych, wydawcy gry. Poruszamy tematy nie tylko trwającej kampanii na platformie Wspieram.to, ale również rozmawiamy o grze Herosi, która będzie miała swoją premierę już w tym miesiącu oraz o polskim wydaniu dodatku do Teomachii w świecie Cthulhu (niedawno zakończona sukcesem akcja na Kickstarter.com).


SAMSUNG CSC

Achaja, gra na podstawie powieści Andrzeja Ziemiańskiego, już niedługo wystartuje na platformie Wspieram.to z akcją, która ma na celu zebranie odpowiedniej kwoty na jej wydanie. Z jej autorem, Krzysztofem Wolickim (wydawnictwo RedImp) rozmawiam nie tylko o samej Achai, ale również na temat ponownego wydania gry Pan Lodowego Ogrodu.

Obiecuję, że sama Achaja zagości jeszcze na blogu.